Овој трик ќе ви го олесни животот - ледот од шофершајбната ќе исчезне за минута! (ВИДЕО)

Досадното стругање на ледот од шофершајбната и смрзнувањето може да стане минато со овој едноставен трик. Мразот на шофершајбната буквално ќе исчезне за минута.

 

Потребни ви се само пластично шише со распрскувач во кое ќе ставите 2/3 алкохол, 1/3 вода, и една лажица течност за садови.

Погледнете го видеото и споделете го овој трик со пријателите:

by sokol744

Loading...