Еве го новиот „Golf“: Некои го нарекоа и „Golf 7S“ (ВИДЕО)

„Volkswagen “ денес го претстави обновеното издание на својот најпопуларен модел, кој некои од јасни причини веќе го нарекоа „Golf 7S“.

 

Како што се очекуваше, визуелните промени се минимални и од козметичка природа.

Најголема техничка новост на редизајнот е 1.5 TSI бензинецот опремен со систем за деактивација на цилиндрите (ACM – Active Cylinder Management) и усогласен DSG менувач со седум брзини. Развива 150 KS и 240 Nm, а потрошувачката изнесува 4,9 л/100 км.

Има побогата безбедосна опрема, а збогатен е и ентериерот.

Погледнете:Loading...