ИСКРШЕНИ 120 НОВИ BMW АВТОМОБИЛИ: Излетал вагонот при транспорт! (ВИДЕО)

Дури 120 нови BMW автомобили произведени во американското градче Грер се искршиле, откако во неделата возот кој ги превезувал до Чарлстон излетал од шините.

 

При несреќата, исто така, оштетени се две локомотиви и четири вагони, но за среќа нема човечки жртви.

Настрадале сите возила кои се наоѓале во возот, соопшти производителот.

Loading...