Легендарното „Фиќо“ се враќа во нов дизајн!

Шпанскиот производител на автомобили Seat на саемот за автомобили во Барселона ќе го претстави моделот 600 BMS, модерна верзија на легендарното „Фиќо“, кое овој месец слави 60 години од претставувањето.

Повеќе: Легендарното „Фиќо“ се враќа во нов дизајн!
Loading...

Возете ИСТО, трошете ПОМАЛКУ: Неколку трикови како да заштедите гориво!

Ако се придржувате на одредени правила во возењето можете да заштедите многу гориво, а притоа да поминете исто километри.

Повеќе: Возете ИСТО, трошете ПОМАЛКУ: Неколку трикови како да заштедите гориво!
Loading...

Еве колку километри можете да поминете откако ќе светне сијаличката за гориво!

Нема возач кој не се испаничил откако се запалила сијаличката за гориво, а пред него има километри за возење. Еве листа од некои модели на автомобили и колку уште можат да возат...

Повеќе: Еве колку километри можете да поминете откако ќе светне сијаличката за гориво!
Loading...

Малку го пропрскал автомобилот со WD-40, а она што го открил ќе ви заштеди куп пари!

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда...

Повеќе: Малку го пропрскал автомобилот со WD-40, а она што го открил ќе ви заштеди куп пари!
Loading...

Компилација од најдобрите и најлошите паркирања (ВИДЕО)

За некои луѓе ќе речеме дека се добри возачи, но никој од нив не е добар да изведе нешто како ова!

Повеќе: Компилација од најдобрите и најлошите паркирања (ВИДЕО)
Loading...

Удрил во препрека со брзина поголема од 190 км/ч. Од автомобилот не останало ништо! (ВИДЕО)

На познатата Твитер страница „Learn Something“ се појави видео снимка, која како вирус се шири на социјалните мрежи.

Повеќе: Удрил во препрека со брзина поголема од 190 км/ч. Од автомобилот не останало ништо! (ВИДЕО)

Лада Веста пристигна во Србија, а еве по која цена се продава! (ВИДЕО)

Иако од почетокот на сериското производство изминаа речиси две години, долго очекуваната Лада Веста пристигна и на српскиот пазар, објавија тамошните медиуми.

Повеќе: Лада Веста пристигна во Србија, а еве по која цена се продава! (ВИДЕО)

ВИДЕО СОВЕТ: Еве како да се решите од гребнатинките на автомобилот!

Незгодите на паркинг се случуваат секојдневно, а гребнатинките на автомобилите се непријатно изненадување за секој возач.

Повеќе: ВИДЕО СОВЕТ: Еве како да се решите од гребнатинките на автомобилот!

Го оштетивте автомобилот? Еве решение кое нема да ве чини ниту денар! (ВИДЕО)

Сè што ви е потребно е голем лонец со врела вода која ќе ја прелиете преку вдлабнатината на автомобилот.

Повеќе: Го оштетивте автомобилот? Еве решение кое нема да ве чини ниту денар! (ВИДЕО)

ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Произведувачите на автомобили се соочуваат со голем проблем при натрупување на непродадената роба, бидејќи мора да купуваат се повеќе и повеќе земја за складирање на непосакуваните автомобили.

Повеќе: ДУША ДА ВЕ ЗАБОЛИ: Местото каде непродадените автомобили заминуваат за да „умрат“ (ФОТО)

Страница 2 од 32

JW Player
JT Fixed Display