Го паркира скапоценото „Бентли“ на погрешно место - еве што го снајде!

Можеби ќе се сетите на приказната за мексиканскиот богаташ кој пред неколку месеци го закопал своето Бентли за да го вози во задгробниот живот. Еден Русин исто така добил бесплатен закоп на своето Бентли, но тоа секако не го сакал.

Повеќе: Го паркира скапоценото „Бентли“ на погрешно место - еве што го снајде!

Првиот електричен Тесла автомобил доаѓа на Стартап викенд Скопје

Хрватскиот претприемач и инвеститор Саша Цвитојевиќ од Загреб до Скопје ќе патува со својата Tesla S, првиот електричен Тесла автомобил кој доаѓа во Македонија. Тој ќе присуствува на вториот Стартап викенд Скопје, којшто ќе се одржи од 19 до 21 септември во просториите на New Man’s Business Accelerator. Патувањето Цвитојевиќ го најави на својот фејсбук профил, каде побара помош околу логистиката за полнење на автомобилот со електрична енергија по пат.

Повеќе: Првиот електричен Тесла автомобил доаѓа на Стартап викенд Скопје

АвтоВАЗ го менува имиџот - „Ладите“ конечно ги посети дизајнер! (ФОТО)

Два нови концепти кои се претставени на авто-саемот во Москва покажуваат дека АвтоВАЗ е одлучен да го промени имиџот на марката Лада.

Повеќе: АвтоВАЗ го менува имиџот - „Ладите“ конечно ги посети дизајнер! (ФОТО)

БОМБА ВО МОСКВА: Ова е новата Лада Нива - подготвена за Сибир и Сахара!

Верувале или не, ова е новата „лада нива“, еден од автомобилите на кои многумина најмногу му веруваат. Се раскажуваат легенди за нејзината моќ и можности...

Повеќе: БОМБА ВО МОСКВА: Ова е новата Лада Нива - подготвена за Сибир и Сахара!

Со Порше не се оди на шопинг! (ВИДЕО)

Дилемата кој подобро ги сложува работите во багаж - мажите или жените, целосно е излишна кога треба да се спакува багаж во Порше 918 Спајдер. Погледнете зошто...

Повеќе: Со Порше не се оди на шопинг! (ВИДЕО)

БМВ и8 официјално безбедносно возило на Формула Е

Германската компанија БМВ на патеката Донингтон Парк во Велика Британија го претстави моделот и8, што ќе биде официјално безбедносно возило на трките на шампионатот на Формула Е.

Повеќе: БМВ и8 официјално безбедносно возило на Формула Е

10 совети како да заштедите гориво

Ништо не укажува на тоа дека наскоро би можело да не израдува пад на цените на горивата. Затоа оние кои поради некоја причина, не можат да се откажат од своите возила, не постои ништо друго освен да штедат при возењето. Еве 10 начини како да заштедите ...

Повеќе: 10 совети како да заштедите гориво

Дали е ова најдобрата реклама на Бе-Ем-Ве?!

Новиот BMW M235i секако е нешто посебно. Новото купе, освен што поставува нови стандарди во класата, со својот изглед и перформанси освојува срца на многумина ширум светот.

Повеќе: Дали е ова најдобрата реклама на Бе-Ем-Ве?!

Што ако Зонда не сака да „запали“?

Животот е убав. Сте се сместиле во еден од престижните хотели на Азурниот брег, пред кој е паркиран вашиот суперавтомобил од милион евра. Уште само кога моторот би проработел...

Повеќе: Што ако Зонда не сака да „запали“?

Страница 29 од 32

JT Fixed Display