ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ДОБИЕ НОВА АЛАТКА: Пијаните возачи ќе ги открива со ласер и тоа без да ги запира нивните возила!

Британската полиција наскоро би можела да добие нов алат против возачите кои зад волан седнуваат во алкохолизирана состојба.

Повеќе: ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ДОБИЕ НОВА АЛАТКА: Пијаните возачи ќе ги открива со ласер и тоа без да ги запира...

SEAT Ibiza CUPSTER - отворен до максимум за забава до максимум

На Wörthersee средбите, SEAT покажа сосема ново видување на повеќе успешни модели од историјата на компанијата – Со SEAT Ibiza CUPSTER се прославува 30-тиот роденден на Ibiza модел кој максимално е отворен за забава. Ветробранско стакло кое ја опколува кабината и целосното отсуство на покривот му даваат изглед на CUPSTER како на мала ракета која е наменета единствено за возачот и совозачот. Врвната динамика, кај Ibiza CUPRA, ја обезбедува моќниот мотор TSI со 132 kW / 180 КС и DSG автоматскиот менувач со двојна спојка .

Повеќе: SEAT Ibiza CUPSTER - отворен до максимум за забава до максимум

Многу повеќе дефиниран: Освежен е Audi RS 7 Sportback

Динамика во нова врвна форма - Audi го усоврши RS 7 Sportback . Големото купе со пет врати доаѓа со новите LED светла и уште многу подобрени карактеристики. Со моќ од 412 kW ( 560 КС) и 700 Nm вртежeн момент, 4,0 TFSI моторот обезбедува импресивни возни перформанси, а потрошувачката на гориво изнесува само 9,5 литри на 100 km што е еквивалентно на 221 грама СО2 на секој изминат километар.

Повеќе: Многу повеќе дефиниран: Освежен е Audi RS 7 Sportback

Amarok подвижна дискотека!

Брендот Volkswagen Комерцијални возила го претстави Амарок „Power" на брегот на езерото Wörthersee со цел да обезбеди мобилен аудио систем за секоја пригода:Благодарение на големиот товарен простор, пикапот кој е 5,25 метри долг има доволно простор за целата опрема која што е потребна забавата веднаш да започне, како што започна забавата на GTI средбите. Целата опрема е флексибилна,  лено се пренесува, а диск џокејот може  лесно да ја монтира и да ја обезбеди било која локација со моќен звук од 5.000 вати.

Повеќе: Amarok подвижна дискотека!

ŠKODA на Wörthersee : Светската премиера на ŠKODA Yeti Xtreme

> Компактен SUV со рели амбиции: бесен концепт автомобил - ŠKODA Yeti Xtreme
> Динамика: 1.8 TSI мотор со 112 kW погон на сите тркала и DSG автоматски менувач; прилагодена шасија и сопирачки од Octavia RS.
> Внатрешност како рели автомобил: алуминиумски елементи, Recaro спортски седишта, карбонски елементи, спортски управувач "Super Sport", место за поставување iPad, апарат за гаснење пожар , off-road карактеристики и рели опрема.
> 33-то издание на легендарниот Volkswagen настан кој се одржува од 28-31 Мај.

Повеќе: ŠKODA на Wörthersee : Светската премиера на ŠKODA Yeti Xtreme

Произведени се 100 000 возила ŠKODA Citigo

  •  Првиот градски автомобил од ŠKODA ја засили позицијата на брендот во Европа
  •  Во 2013 година продажбата на ŠKODA Citigo се зголеми за 51%
  •  Автомобилот со бензински мотор на располагање е со 3 или 5 врати 
  •  Многу простор, паметни решенија, максимална безбедност


Од производната лента во фабриката на Volkswagen во Братислава излезе 100 000-тото возило ŠKODA Citigo. Првиот градски автомобил на брендот беше лансиран кон крајот на 2011 година и оттогаш има успешно присуство на пазарот. Моделот привлекува со голем простор, паметни решенија, ниска потрошувачка, високо ниво на безбедност, совршено управување, уреден дизајн и со голема вредност за влoжените пари. Во 2013 година продажбата на овој модел се зголеми за 51 %.

"100 000 Citigo возила од 2011 година до денес покажуваат колку добро нашето „мало возило" се покажа на пазарот", изјави господинот Еикхорн, член на одборот за продажба и маркетинг.

ŠKODA со Копетцки и Гил ја забележа својата втора еден - два победа од новата APRC сезона

> Тотална доминација на ŠKODA Super 2000 покрај тешките услови во егзотичната Нова Каледонија
> Копетцки  забележа нова APRC победа, пред второпласираниот Гил
> Возачите на ŠKODA беа најбрзи на сите единаесет фази
> Водство во генералниот пласман

Повеќе: ŠKODA со Копетцки и Гил ја забележа својата втора еден - два победа од новата APRC сезона

Нов рекорд: брендот Volkswagen патнички возила испорача речиси два милиони возила од јануари до април 2014 година

Брендот Volkswagen патнички возила, за прв пат во првите четири месеци, испорача речиси два милиони возила. 1,99 милиони возила им беа испорачани на клиентите во периодот од јануари до април 2014 година.

Повеќе: Нов рекорд: брендот Volkswagen патнички возила испорача речиси два милиони возила од јануари до...

Страница 34 од 34