Овие возила веќе нема да може да се увезат во Македонија!

Од први јули повеќе нема да може да се увезуваат стари автомобили постари од десет години, односно ќе може да се увезуваат половни возила со најмалку Еуро 4 стандард.

Повеќе: Овие возила веќе нема да може да се увезат во Македонија!

Ако ја паркиравте колата на сонце, еве решение за вас - разладете ја за САМО 10 СЕКУНДИ!

Еве како за само 10 секунди да го разладите автомобилот, дури и ако немате клима уред.

Повеќе: Ако ја паркиравте колата на сонце, еве решение за вас - разладете ја за САМО 10 СЕКУНДИ!

ВИДЕО: Погледнете бокс меч по сообраќајка на раскрсница

Веќе навикнавме на бизарни снимки од рускиот сообраќај, па ниту најновота случка која е забележана во неделата во Москва не може да не изненади.

Повеќе: ВИДЕО: Погледнете бокс меч по сообраќајка на раскрсница

Вакво лудило се гледа само во Русија!

Дека во сообраќајот навистина можеме да видиме се` и сешто потврдува и овој случај забележан во Русија.

Повеќе: Вакво лудило се гледа само во Русија!

За руски „ГАЗ 66“ не постојат препреки! (ВИДЕО)

Легендарното руско возило „ГАЗ 66“ дефинитивно не е најубавиот камион кој ќе го видите, но затоа е убедливо најефикасен.

Повеќе: За руски „ГАЗ 66“ не постојат препреки! (ВИДЕО)

СИМБОЛ НА ЈУГОСЛАВИЈА: Ова „фиќо“ ги руши сите стереотипи за себе!

Застава 750 е официјалното име на малиот автомобил, кој на подрачјето на бивша Југославија е попознат под прекарот „фиќо“.

Повеќе: СИМБОЛ НА ЈУГОСЛАВИЈА: Ова „фиќо“ ги руши сите стереотипи за себе!

Ставил малку паста за заби на фаровите. Кога ќе го видите крајниот резултат, ВЕДНАШ ќе го направите истото!

Со тек на време, фаровите можат да добијат нијанса жолта боја. Понекогаш тоа е внатрешен процес, а понекогаш надворешен. Ако се случува однадвор, тогаш постои единствено, економично решение за проблемот.

Повеќе: Ставил малку паста за заби на фаровите. Кога ќе го видите крајниот резултат, ВЕДНАШ ќе го...

ВНИМАВАЈТЕ КАКВИ ГУМИ КУПУВАТЕ: Се појави снимка - еве како измамници од стари прават „нови“ гуми! (ВИДЕО)

Сите гуми имаат рок на траење и би требало да се променат најдоцна до моментот кога длабочината на профилот ќе биде под четири милиметри.

Повеќе: ВНИМАВАЈТЕ КАКВИ ГУМИ КУПУВАТЕ: Се појави снимка - еве како измамници од стари прават „нови“ гуми!...

Страница 10 од 32

JW Player
JT Fixed Display