ДРАМАТИЧЕН ПРЕСВРТ: Платите ќе ни растат постојано, доаѓаат ЦРНИ ДЕНОВИ за банките и богаташите!

Периодот на стегање на ременот за поголемиот дел од луѓето е при крај.

Повеќе: ДРАМАТИЧЕН ПРЕСВРТ: Платите ќе ни растат постојано, доаѓаат ЦРНИ ДЕНОВИ за банките и богаташите!

УЈП ОБЈАВИ ЛИСТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА: Проверете дали должите и кој воопшто должи на државата

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.2/2017 за долгови доспеани до 31.10.2016 и неплатени до 31.01.2017 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е: повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност; и повисок од 300.000 денари за правните лица.

Повеќе: УЈП ОБЈАВИ ЛИСТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА: Проверете дали должите и кој воопшто должи на државата

Австрија ќе ја намали висината на детскиот додаток за гастербајтерите

Австрија има намера да ја намали висината на детските додатоци што ги примаат децата на странските работници чии семејства не живеат во Австрија и да ги прилагоди на стандардот на земјите во кои живеат, објавија во вторник словенечките медиуми.

Повеќе: Австрија ќе ја намали висината на детскиот додаток за гастербајтерите

Русија ја надмина Саудиска Арабија во производство на нафта

Русија во декември ја престигна Саудиска Арабија во производството на сирова нафта, кога двете земји почнаа да ги намалуваат испораките во договор со останатите производители на „црното злато“, со цел да се намали презаситеноста на пазарот.

Повеќе: Русија ја надмина Саудиска Арабија во производство на нафта

Азиските берзи во благ раст, нафтата стабилна, доларот зајакнат

На повеќето азиски берзи во вторникот цените на акциите благо порасна, но се тргува претпазливо бидејќи нема вести кои позначително би ги поттикнале вложувачите, додека американскиот долар зајакна.

Повеќе: Азиските берзи во благ раст, нафтата стабилна, доларот зајакнат

СУПЕР ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Државата ќе дели по 12.000 денари месечно за....

Со промените, граѓаните избраа живот за сите во Македонија, соопштуваат од СДСМ, објавувајќи ја оваа мерка и додаваат:

Повеќе: СУПЕР ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Државата ќе дели по 12.000 денари месечно за....

Погледнете ја јахтата од 400 милиони евра на рускиот милијардер, која е запленета поради долг (ВИДЕО)

Гибралтар ја заплени јахтата на рускиот милијардер Андреј Мељниченко, една од најголемите на светот, бидејќи германското бродоградилиште навело дека тој и натаму должи 15,3 милиони евра.

Повеќе: Погледнете ја јахтата од 400 милиони евра на рускиот милијардер, која е запленета поради долг...

Еве како изгледаат новите македонски ковани пари! (ФОТО)

Народната банка на Република Македонија ја известува јавноста дека е издаден и пуштен во оптек комплетот ковани пари за колекционерски цели „Триптих“.

Повеќе: Еве како изгледаат новите македонски ковани пари! (ФОТО)

СДСМ: Ќе има поддршка за фирмите и нови вработувања но тоа ќе го спроведе новата одговорна Влада

- Ќе има поддршка за фирмите и нови вработувања но тоа ќе го спроведе новата одговорна Влада, велат од СДСМ во денешното соопштение.

Повеќе: СДСМ: Ќе има поддршка за фирмите и нови вработувања но тоа ќе го спроведе новата одговорна Влада

Страница 1 од 159