Еве колку пари ќе земе Македонија од продажбата на станот на Менхетн!

Договорот за продажба на дипломатско-конзуларниот имот на бивша Југославија, кој се наоѓа во Токио, Бон, Берн и Њујорк, вклучувајќи и шестсобен стан на Менхетн, е на чекор да биде дефинитивен, откако минатиот петок беше одржан состанок во словенечки Крањ, а спорните недвижнини наскоро ќе се најдат на меѓународен тендер.

Повеќе: Еве колку пари ќе земе Македонија од продажбата на станот на Менхетн!

Рекордно ниво на германски инвестиции во Русија!

Русија високо се котира меѓу германските инвеститори: во првото полугодие од 2016 година, германските компании вложиле во Русија речиси исто толку, колку што вложиле за целата 2015 година, пишува германски „Шпигел“ повикувајќи се на податоци на германско-руската трговско-индустриска комора и Германската федерална банка, пренесе Руска реч.

Повеќе: Рекордно ниво на германски инвестиции во Русија!

Постојано ви фалат пари? Направете го ова и решете го тој проблем!

Според Фенг шуи правилата, ако ги поставите работите во својот дом или во канцеларијата на одреден начин, ќе создадете услови за непрекинато струење на животна енергија, ќе обезбедите поголем прилив на пари и благосостојба.

Повеќе: Постојано ви фалат пари? Направете го ова и решете го тој проблем!

Еве зошто Русија е успешна и покрај сè

Што е потребно за некој да стане водечки светски производител на нафта? Блумберг советува да се учи од Русите.

Повеќе: Еве зошто Русија е успешна и покрај сè

НБРМ трупа златни прачки од конфискувано злато - еве за колку ги зголеми резервите!

Народната банка ја зголеми количината на монетарното злато во девизните резерви на Република Македонија, преку постапка на претопување пригодни ковани пари и дефинитивно одземени златни предмети во монетарно злато.

Повеќе: НБРМ трупа златни прачки од конфискувано злато - еве за колку ги зголеми резервите!

СОВЕТИ: Еве како да заштедите на струја - сметките ќе бидат помали и за неколку илјади денари!

Сметките за струја знаат да бидат повисоки на зима. Затоа, во продолжение ви пренесуваме неколку начини како да заштедите:

Повеќе: СОВЕТИ: Еве како да заштедите на струја - сметките ќе бидат помали и за неколку илјади денари!

„Младите ќе добијат по 10.000 евра донации за самите да станат газди, а просечните плати ќе бидат 30.000 денари“

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска имаше средби со граѓаните на Велес, низ велешката Чаршија разговараше со сопствениците на микро, мали и средни претпријатија, со вработените, со малкутемина млади луѓе кои се останати низ градот.

Повеќе: „Младите ќе добијат по 10.000 евра донации за самите да станат газди, а просечните плати ќе бидат...

КОРИСНИ СОВЕТИ: Еве како да остварите значителна заштеда на електрична енергија!

Речиси и да нема уред кој секојдневно го користиме во домаќинството, а на него да не е можно да остварите заштеда на електрична енергија.

Повеќе: КОРИСНИ СОВЕТИ: Еве како да остварите значителна заштеда на електрична енергија!

Еве колку МИЛИОНИ потрошиле Македонците во Грција за само 6 месеци!

Повеќе од половина милион туристи од Македонија ја посетиле Грција во првите шест месеци од годинава. Според бројките на грчката Народна банка за периодот од јануари до јуни во Грција се регистрирани 574.600 туристи од Македонија.

Повеќе: Еве колку МИЛИОНИ потрошиле Македонците во Грција за само 6 месеци!

Страница 42 од 60

JT Fixed Display