ОДЛИЧНА ВЕСТ: Големо намалување на горивата - пресреќни ќе бидат оние кои возат дизел автомобили!

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 1,50
ден/лит во однос на цените утврдени со Одлуката од 29.05.2017 година, и со тоа
малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,50 ден/лит, додека малопродажната
цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 64,50 ден/лит.

Повеќе: ОДЛИЧНА ВЕСТ: Големо намалување на горивата - пресреќни ќе бидат оние кои возат дизел автомобили!
Loading...

ДРАМАТИЧНО ПАЃААТ ЦЕНИТЕ - Ова е најубавата вест која ќе ја прочитате денеска!

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 1,50
ден/лит во однос на цените утврдени со Одлуката од 29.05.2017 година, и со тоа
малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,50 ден/лит, додека малопродажната
цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 64,50 ден/лит.

Повеќе: ДРАМАТИЧНО ПАЃААТ ЦЕНИТЕ - Ова е најубавата вест која ќе ја прочитате денеска!
Loading...

Нови цени на горивата од полноќ

Падот на малопродажните цени на нафтените деривати во Македонија се должи на големиот пад на цените на нафтата на светските берзи.

Повеќе: Нови цени на горивата од полноќ
Loading...

ДОАЃА ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Нови цени на горивата!

Во понеделник на 13 јуни се очекува објавување на новите цени на горивата од страна на Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе: ДОАЃА ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Нови цени на горивата!
Loading...

ЌЕ ДОБИВААТ ПО 12.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО: Супер вест за 42.000 македонски граѓани!

Над 42.000 текстилни и кожарски работници ќе добиваат минималната плата од 12.000 денари наскоро.

Повеќе: ЌЕ ДОБИВААТ ПО 12.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНО: Супер вест за 42.000 македонски граѓани!
Loading...

СТРАВ КАЈ ОПОЗИЦИОНЕРИТЕ: Еве како ќе се враќаат украдените пари!

„Граѓаните ќе дознаат и ќе видат какви злоупотреби се правени и за каков луксуз се трошени нивните пари во изминатите 11 години што предизвика 500.000 граѓани, заради таквото расипничко однесување на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски, да живеат под прагот на сиромаштијата“, се вели во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе: СТРАВ КАЈ ОПОЗИЦИОНЕРИТЕ: Еве како ќе се враќаат украдените пари!

Еве како ќе се намалува невработеноста во Македонија!

- Невработеноста ќе се намалува реално и тоа ќе го чувствуваат сите граѓани, а не декларативно како што досега правеше ВМРО-ДПМНЕ, преку нарачани бројки од контролирани институции, бришење од евиденција на невработените лица и иселувањето на младото работоспособно население надвор од државата, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Повеќе: Еве како ќе се намалува невработеноста во Македонија!

Стапката на невработеност во првиот квартал e 22,9 отсто

Во првото тримесечје од 2017 година, активното население во Република Македонија брои 952.644 лица од кои вработени се 734.043, а 218.601 се невработени, соопшти Државниот завод за статистика (ДЗС).

Повеќе: Стапката на невработеност во првиот квартал e 22,9 отсто

Страница 9 од 63

JW Player
JT Fixed Display