Вести, забава, спорт...

Автомобилот излетал во канал: Позната актерка доживеа тешка сообраќајка

Познатата американска актерка Хедер Локлир доживеала сообраќајна незгода кога нејзниот автомобил се превртил среде пат и завршил во канал.

Во едно калифорниско градче актерката возела пребрзо и излетала во канал со автомобилот. Според полицискиот извештај, актерката немала ниту алкохол ниту дрога во крвта.

Актерката е згрижена во болница по несреќата, но се уште нема информации за нејзината состојба.