Вести, забава, спорт...

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Што најавува УХМР за следните денови?

Утре ќе биде релативно топло преку денот, а во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален дожд во западните делови, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места низ земјава. Потоа од понеделник следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Во понеделник во западните делови врнежите на места ќе бидат пообилни.