Вести, забава, спорт...

КОРИСНА И МОЌНА БИЛКА ЗА ПОДОБАР СОН , ОПТИМАЛНА РЕЛАКСАЦИЈА И ОДРЖУВАЊЕ НА ЕМОЦИОНАЛНАТА РАМНОТЕЖА И НАМАЛЕНА НАПНАТОСТ

Mellisae Folium е повеќегодишна билка , висока околу 60 см , со карактеристичен опоен мирис кој највеќе подсеќа на лимун. За лекување се користи надземниот дел на билката. Се ере пред или за време на цветањето. Се суши на топло и ветровито место. Освен есенцијалното масло, лековитата билка Mellisae Folium содржи и фенолна киселина, флавоноиди и други состојки.

Mellisae Folium е позната по своите лековити својства како одличен природен лек кој го зајакнува срцето, против ноќни стравови и депресија. Mellisae Folium ја чистив крвта и го отстранува нерасположението и тагата и поволно влијае на работата на внатрешните органи.

Mellisae Folium ја потикнува хормоналната активност, па заради тоа с препорачува и кај проблемите со штитната жлезда. Научните истражувања укажуваат дека екстрактот од Mellisae Folium има влијание на имуноглобинот кај пациентите заболени од многу болесто а делува и антитироидно кај болестите од штитна жлезда.

Етеричното масло е многу ретко и скапо па така е тешко да се пронајде квалитетно , инаку поволно делува на забрзана работа на срцето , несоници, страв, и проблеми со желудникот.

Во комбинација со други билки Mellisae Folium се употребува при лекување на разни заболувања и здраствени проблеми како што се главоболка, мигрена, грчеви во стомакот и матката, заболувања на желудникот, органите за дишење, хроничен бронхитис, , надуености, замор, повраќање , дијареа, и исцрпеност. Затоа, во комбинација со грижливо одбрани билки, Фармацевтската индустрија Интер-Еврогенекс од Ново Село – Струмица создаде 100% природен хербален производ ВАРУСАН кој придонесува за одржување на емоционална рамнотежа, одржување на здрав сон, оптимална релаксација и намалување на напнатоста. Таблетите ВАРУСАН  може да се најдат во аптеката ВАРУФАРМ (02 3177 922, 071 345 363) и во било која подобро снабдена аптека.

 

Варусан Таблети®- За добар сон и релаксација

Активност:

Хербален додаток во исхраната

“Варусан” е 100% природен, чист, еколошки, хербален додаток во исхраната, кој придонесува за одржување на емоционална рамнотежа, одржување на здрав сон, оптимална релаксација и намалување на напнатоста.

Пакување:

Пакувањето е во стаклено шишенце кое содржи 50 таблети.

Начин на употреба :

Три пати на ден по 2 таблети со чаша вода пред јадење.

Напомена:

Да се чува далеку од дофат на деца. Препорачаните количини не смеат да се прекорачат.

Да се чува на температура до 25 С

Додатоците во храна не се замена за урамнотежената исхрана.

Производот се издава во аптека без лекарски рецепт