Вести, забава, спорт...

Брза салата од краставици и јогурт

Подгответе вкусна салата за миг!

Состојки:

1 кг краставици
100 мл јогурт
100 мл кисела павлака Пекабела
1 чешне лук
сол
бибер

Начин на подготовка:

Излупете ги краставиците и пресечете ги по должина. Извадете ги семките и исечкајте ги на парчиња.

Додајте ситно сечкан лук, сол и бибер. Измешајте па додајте павлака и јогурт.

Добар апеитит!