Вести, забава, спорт...

Кремаста торта со пишкоти готова за неколку минути

Малку е да се каже дека се прави брзо, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

5 мали пакувања кисела павлака Пекабела
2 големи пакувања пишкоти
10 лажици шеќер
2 лажици мед
1 кесичка ванилин шеќер
малку рум
500 гр овошје (јагоди, малини, киви, вишни)
шлаг

Начин на подготовка:

Наредете пишкоти во длабок сад (или пластична кутија). На нив наредете овошје.

Со лажица разматете павлака, мед, ванилин шеќер и шеќер, па со овој крем прелијте го овошјето. Во павлаката, ако сакате кремот да биде поцврст, додаје растопено желе.

Изладете го колачот 2-3 часа во фрижидер, па прекријте го со разматен шлаг, па украсете со овошје, бадеми или рендано чоколадо.

Уживајте!