Вести, забава, спорт...

Се очекуваат надпросечни температури – еве што прогнозираат синоптичарите

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во пораст.

Во сабота повремено ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура благо ќе опадне, но од недела повторно ќе биде во пораст.

Во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури за овој период од годината.