Вести, забава, спорт...

ЦЕЛ ШТИП Е НА ПЛОШТАД – Погледнете во живо колку луѓе има на големиот митинг на СДСМ!

Во 20 часот и 30 минути треба да започне централниот митинг на СДСМ во Штип, каде што е најавено обраќање на кандидатите на СДСМ за градоначалник и првиот човек на советничката листа,

На митингот ќе се обрати и лидерот на СДСМ и македонски премиер Зоран Заев.

Во живо гледајте го централниот митинг преку СКАЈ.мк