Вести, забава, спорт...

ВИСТИНСКА ДРАМА СРЕДЕ ГРАД: Со вилушкар украле банкомат – крадците фатени на камера!

Надзорните камери во Личестер снимиле неверојатна кражба на банкомат.

Имено, екипата дошла, ни повеќе ни помалку, туку со вилушкар и успеала да извлече банкомат и да го однесе на безбедно во сив камионет.

Крадците предизвикале огромна штета на зградата.

Видеото го објави Би-Би-Си на својата Фејсбук страница.