Вести, забава, спорт...

Салото на стомакот најбрзо ќе го стопите на ОВОЈ НАЧИН

Ако сакате да ослабнете, ова се убави вести за вас – еве која напивка треба да ја пиете за лесно слабеење.

Истражување спроведено во Америка покажало дека црниот чај помага и го забрзува процесот на слабеење. Тоа е затоа што чајот содржи големи молекули кои ја поттикнуваат работата на цревата и го забрзуваат метаболизмот.

Исто така, оваа напивка ги регулира бактериите во организмот и спречува нагло дебелеење.

Црниот чај треба да го пиете секојдневно максимално по две шолји, но не пред спиење поради високото ниво на кофеин.

Во напивката не ставајте млеко, шеќер или мед, бидејќи нема да има ефикасно дејство при слабеењето.