Вести, забава, спорт...

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Еве како да ја исчистите печката за само неколку минути!

Сигурно знаете дека печките брзо се валкаат, а нивното чистење е ноќен кошмар за секоја домаќинка.

Но, постои еден генијален трик, со кој брзо и лесно ќе ја исчистите печката.

Направете паста од сода бикарбона и вода и со неа намачкајте ја вратата од печката. После 15 минути до пола час едноставно избришете ја пастата и маснотиите заедно со неа.

Погледнете: