Вести, забава, спорт...

Домашно мока кафе – подобро од она во кафулињата

Направете мока кафе какво што не сте пиеле досега!

Состојки:

100 мл слатка павлака
2 кесички инстант кафе
30 мл вода
50 гр шеќер во прав
15 мл рум

Начин на подготовка:

Инстант кафето разматете го со вода.

Разматете павлака, додајте шеќер во прав, кафе и рум, измешајте ги добро состојките.

Мока кремот ставете го во чаши, посипете со зрна инстант кафе, изладете и сервирајте.

Уживајте!