Вести, забава, спорт...

ВИДЕО рецепт за најубавите принцес крофни

Рецепт за најубавите принцес крофни. Погледнете го видеото со детално објаснување…

Состојки:

2 јајца
200 мл вода
120 гр маргарин
150 гр брашно
1 лажичка шеќер
1 лажичка сол

Состојки за фил:

500 мл млеко
4 жолчки
2 кесички ванилин шеќер
80 гр брашно
100 гр шеќер
500 мл слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: