Вести, забава, спорт...

Полнети модри патлиџани: Ручек кој не сакате да го прескокнете

Здрави намирници за превкусен ручек без месо!

Состојки:

1 главица кромид
1 јајце
4 чешниња лук
4 модри патлиџани
1 домат
1 морков
масло
сол
магдонос
бибер
1 зелена пиперка
200 гр сува сланина
сув зачин
рендан кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: