Вести, забава, спорт...

Преубава обланда со кокос

Подгответе вкусен и едноставен десерт кој ќе го обожавате!

Состојки:

2 листови обланди
4 дл млеко (посно)
400 гр шеќер
250 гр маргарин
300 гр мелени бисквити
200 гр кокосово брашно
2 лажици какао
100 гр желе бонбони

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: