Вести, забава, спорт...

Ќе не изненади ли? – Утре нова цена на горивата

Цените на бензините пред две недели поскапеа за половина до еден денар по литар, со одлуката на Регулаторната комисија за енергетика.

Утре се очекува нова цена на горивата.

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемија со последната одлука за еден денар по литар. Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 до утре изнесува 64, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 52, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 40,50 денари за литар.