Вести, забава, спорт...

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА – еве какво ќе биде времето од утре

Утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, кој повеќе ќе биде застапен во западните делови од земјава.

В среда и четврток времето ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд кои на места се очекува да надминат 60 л/м2.

Локално, особено на југ ќе има услови за пороен дожд и грмежи.

И в петок ќе има врнежи, но со умерен интензитет кои во текот на денот ќе престануваат.