Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пилешко со павлака по наједноставен рецепт

Подгответе вкусно пилешко со павлака по наједноставниот рецепт!

Состојки: 400 гр пилешко бело месо – 50 гр маргарин – 200 мл павлака – 2 чешниња лук – 100 гр презла

Начин на подготовка:

Пилешките шницли натопете во растопен маргарин и наредете ги во огноотпорен сад.

Измешајте павлака, изгмечен лук и презла и прелијте ги шницлите. Печете околу 20 минути на 180 степени.

Добар апетит!