Го направила овој домашен спреј за чистење рерна и вели дека веќе никогаш нема да купи никакво хемиско средство

0 Shares

„Никогаш во животот веќе нема да купам никакво средство за чистење“, вели воодушевена домаќинка која на Фејсбук го споделила својот рецепт за чистење рерна.

Состојки: 1/4 шолја детергент за садови, 1/2 шолја сок од лимон, 1 шолја оцет, 1 1/4 шолја вода

Подготовка: Сите состојки ставете ги во шише со распрскувач па нежно протресете за состојките да се измешаат.

Пропрскајте ја рерната, оставете малку да делува и со малку труд рерната ќе изгледа како нова!

0 Shares