Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нова трагедија: Почина 20-годишен младински репрезентативец

Почина млад фудбалски репрезентативец во Норвешка.

Според информациите уште една трагедија потресе фудбалскиот свет, 20 годишниот Адријан Лилебек починал во клиниката Улевал во Норвешка.

Младиот Лилебек имаше 47 настапи за младинските селскции на Норвешката репрезентација.

Момчето починало од акутна инфекција во болница.

 

Норвешка по големата трагедија е во шок.