Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Светот во солзи: Почина уште еден млад познат фудбалер – се сруши на тревникот на самиот старт од натпреварот

На натпревар од Третата хрватска фудбалска лига помеѓу екипите на Марсонија и Славонија, кој се играше во Славонски Брод, домашниот играч Б.Б (26) се онесвестил и подоцна починал во болница.

„Сѐ се случил во седмата минута, беше помеѓу двајца противнички играчи и падна на тревникот.

Лекарите веднаш повикаа брза помош, се обидоа да го реанимираат.

Сите сме во шок, цела соблекувална плаче.

Лекарите ни кажаа дека му пукнала срцевата аорта“, изјавил фудбалер на Марсонија за „24сата“.

 

извор 24Сата.