Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Не ја издржа борбата со болеста – почина славната актерка

Актерката Долорес Тејлор која со години патеше од деменција, почина денеска на 86-годишна возраст, соопшти нејзиното семејство.

Беше препознатлива по своите улоги, а своето вистинско остварување го доживеа во филмовите за Били Џек дамнешните 70-ти години.

Воедно тоа е и улогата со која ја стекна славата.

Долорес со години се борела со тешката болес, а денеска починала во Јуна Калифорнија, недалеку од Лос Анџелес.

Во тренд…