Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Утре без струја делови на Карпош

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре во периодот од 09.30 до 11.00 часот, без електрична енергија ќе останат стопанските објекти на „Кадис“ во трговскиот центар „Олимпико“ во Општина Карпош.