Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Домашен сок кој го снижува притисокот: Лесен рецепт за смути богато со калиум и витамин Ц

Домашен сок кој го снижува притисокот: Лесен рецепт за смути богато со калиум и витамин Ц

Состојки: сок од 3 портокали, 1 банана, малку цимет

Подготовка: Исцедете сок од портокал или ставете цели портокали, ако сакате сок со пулпа.

Излупете замрзната банана, а ако немате замрзната, искористете свежа банана, која е добро зрела, додајте цимет по вкус и сомелете во блендер сè заедно.

По желба циметот посипете го на површината на смутито, наместо да го сомелете со овошјето. Оваа количина е доволна за две чаши.

Во тренд…