Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ви загори тенџерето и сакате да го фрлите? Никако! Со овој едноставен трик ќе изгледа како ново

Ви загори тенџерето и сакате да го фрлите? Никако! Со овој едноставен трик ќе изгледа како ново!

На сите барем еднаш им се случило да им загори тенџерето или тавата, а сега имате трик со кој ќе им го вратите сјајот на уништените садови.

Сè што треба да направите е садот да го наполните со вода и да го вратите на рингла. Во водата ставете две до три лажички прашок за перење алишта и коцка за миење садови во машина.

Оставете да врие и наскоро ќе можете во целост да ги отстраните загорените остатоци со малку рибање со жца.