Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ангел Јовевски покажа како се пее во „Ѕвездите на Гранд“

Во последната емисија од вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, радовишанецот Ангел Јовевски со изведба на македонска песна успеа да ја освои публиката, но и да добие зелено светло за пласирање во следниот круг.

Ангел својот настап пред жирито, присутната публика во големата Гранд сала и милионите телевизиски гледачи го започна на македонски, со песната „Полско цвеќе“ од легендарниот пејач Тоше Проески.

Како втора песна на својот настап, Јовевски ја избра „Ciao Bella“ на Тропико Бенд, а со неа докажа дека подеднакво одлично ги пее и најголемите српски хитови.

Последната емисија од вториот круг се емитуваше во саботата (7-ми април), а во продолжение погледнете го настапот на нашиот Ангел Јовевски.

Angel Jovevski – Zvezde Granda

Angel Jovevski – Polsko cveke , Ciao Bella – (Live)#Zvezdegranda #zg #live #ToseProeski #Polskocveke #TropicoBand #CiaoBella #AngelJovevski Angel Jovevski

Gepostet von Ѕвездите на Гранд am Sonntag, 8. April 2018

 

Во тренд…