Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Соопштена е тажна вест: Почина познатата српска актерка

Српската актерка Јелена Јовановиќ Жигон почина вчера на 85-годишна возраст.

Жигон почина во болница во Белград по кратко боледување, соопштија српските медиуми.

Таа е најпозната по улогата на Јелена во филмовите „ Жикина династија“.

Во текот на својата кариера глумела во многу филмови, серии и театарски претстави.