Daily Archives

април 13, 2018

Купил евтино земјиште и на него пронашол голем магацин: Внатре имало нешто многу вредно, се збогатил…

Купил евтино земјиште и на него пронашол голем магацин: Кога влегол внатре и видел што има, останал без зборови Еден човек од Њујорк се пензионирал, па сакал своите пари да ги искористи мудро и одлучил да купи куќа и неколку хектари…

Бил обичен ден на автопат, но камерата снимила нешто што никој не може да го објасни

Бил обичен ден на автопат, но она што го снимила надзорната камера ќе ви ја заледи крвта… Верувате ли во надприродни појави? Мислите дека вонземјаните постојат и дека еден ден ќе дојдат на Земјата? Кога ќе го погледнете ова видео,…

Мало детенце не можело да ги задржи солзите на венчавката на својот татко, особено кога слушнало што…

Преслаткиот 4-годишник Гејг не можел да ги задржи солзите кога неговиот татко, американскиот маринец Џошуа Њувил се оженил со Емили Лихан. Малечкиот Гејг добро се држел, гордо стоејќи покрај својот татко, сè додека младата не почнала да…

Закана: Ако не нападнат, ќе го срамниме Тел Авив со земја

Ирански висок функционер го предупредил Израел дека не треба да го провоцира Иран, ден откако слично предупредување Израел упатил до Иран. Соработник на иранскиот духовен лидер Али Ширази изјавил дека Иран е способен да го уништи Израел.…

Со авион летале над Грција кога го снимиле ова, никој не може да објасни (Видео)

Патници на лет над Грција од авион снимиле мистеризен летечки објект! Што е ова? (Видео) На интернет постојат безброј видеа кои прикажуваат „неидентификувани летечки објекти“. Меѓутоа, повеќето од тие видеа не се во целост чисти и се…

Делува како лаксатив: Земете го ова и испразнете ги цревата

Го нарекуваат и болнички џем бидејќи е испитан на лица кои имале тежок облик за затвор (запек). Пациентите кои пателе од затвор во просек јаделе по една лажица од овој џем на ден, а им помогнал во празнење на цревата и ја намалил…

Ќе го уапсат ли екс-премиерот?: Амбасадорката на ЕУ побара да ме уапсат, тврди некогашниот премиер…

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша изјави дека амбасадорката на ЕУ во Тирана, Романа Влахутин, побарала негово апсење. Бериша во интервју за албанската ТВ „АБЦ“ рече дека актуелната амбасадорка на ЕУ во Албанија, Романа…

Тачи побара помош од Грција за членство во меѓународните организации

Претседателот на Косово, Хашим Тачи изјави дека Косово го цени позитивниот и принципиелен став на Грција, кога е во прашање европската перспектива на Косово. „Високо ја цениме поддршката на Грција за членство на Косово во меѓународните…

ВМРО-ДПМНЕ: Ветениот живот никако да стигне

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ тврди дека СДСМ и ДУИ не ги интересираат маките на граѓаните и секојдневното осиромашување. Според нив, тие не го слушаат гласот на граѓаните и се ставиле во функција на Заев и, како што велат, неспособната…

(Видео) Во силно невреме оштетени два столба на влезот од Таџ Махал

Силно невреме оштети два столба на два различни влеза на Таџ Махал во северна Индија, објавија локалните власти. https://www.youtube.com/watch?v=BprEmcWK6Ag Буван Викрама, шеф на регионалната археолошка канцеларија, рече дека штетата не…

Законот почнува да функционира за сите: Полицаец падна во рацете на полицијата, она што било…

Судот му определи 30-дневен притвор на полицаец од Кочани поради продажба и поседување на марихуана.  Според информациите на МВР, О.А. (36) во периодот од февруари до април годинава, во два наврати, на И.Р. од Кочани, за сума од 11.000…

Македонија се разбуди во солзи – Во страшна сообраќајка загина Д.П.

Мотоциклист загина во сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 7 часот во Ново Лисиче во близина на мостот „Близнаци“. Според информациите од полицијата, во несреќата учествувале мотоцикл и возило „мицубиши“ со скопски регистарски…

Јаболковиот оцет прави чуда за кожата на лицето

Јаболковиот оцет со своето благотворно дејство може да направи чуда и со вашето лице. Покрај обичниот јаболков оцет уште поефикасен е оцетот од диви јаболка. Инаку, многу скапи препарати во себе ја содржат оваа киселина. Овој оцет не…

Вооружени специјалци упаднале во куќа на криминалец. Ова не го очекувале ни во најлудите соништа

Не можеме ни да замислиме колку е тежок тренингот за елитни специјални сили. Се работи за многу напорни вежби кои го тестираат телото до крајни граници. Така, специјалците стануваат спремни за разни ситуации. Но, сепак и тие понекогаш…

Американците во Сирија ликвидирале повеќе стотини Руси

Неколку стотини Руси се убиени во Сирија, изјавил кандидатот за нов министер за надворешни работи на САД Мајк Помпео. Додал дека американски трупи ги убиле Русите. Сведочејќи пред Одборот за надворешни работи во Сенатот на САД, тој навел…

Кој планира да оди во Германија, ова ќе го израдува

Германија мора да ангажира повеќе странски работници како би го сочувала економскиот раст и просперитет, покажува истражувањето на економскиот институт IW. Полетот на германскиот пазар на труд во изминативе години веројатно не би бил…

Ова се најубавите аеродроми на светот (Видео)

Индепендент објави листа од најубавите писти на светот на основа на мислењето на вљубениците во авијацијата. Во истражувањето кое го спровела PrivateFly во предвид се земени 112 аеродроми. Своето мислење го споделиле 8.500 луѓе.…

Толку од сонцето: УХМР најавува пресврт со времето

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има претежно во западните делови.…

Ќе се работи само по шест часа дневно: Луѓето треба да имаат повеќе време за семејството и…

Шведска целосно преминува на шестчасовен работен ден во обид да ја зголеми продуктивноста и да ги направи луѓето посреќни така што повеќе време ќе посветат на семејството и приватниот живот. Шведските вработени веќе се сретнале со оваа…

Доаѓа нов радар: Полицијата нема да мери само брзина, обратете внимание и на ова!

Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС пораки, пренос на податоци и разговор на мобилен телефон. Пишувањето и…