Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ова се најубавите аеродроми на светот (Видео)

Индепендент објави листа од најубавите писти на светот на основа на мислењето на вљубениците во авијацијата.

Во истражувањето кое го спровела PrivateFly во предвид се земени 112 аеродроми. Своето мислење го споделиле 8.500 луѓе.

Првото место го однесе аеродромот Донегал кој се наоѓа во Ирска и кој е опкружен со плажи.

Веднаш зад него на листата се најде шкотскиот аеродром Бара, чија писта всушност е плажа. Третото место му припадна на францускиот аеродром Низа сместен на Азурниот брег.

Во тренд…