Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Синоптичарите најавуват голема промена на времето

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза.

Утре ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот во западните делови ќе има повремен локален дожд.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд.

Од вторник дополнително се најавува и локална појава на грмежи.