Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Застрашувачка глетка во Штип – со пиштол во рацете лежел на тревник во парк

Вчера во 19:30 часот во Полициската станица Штип било пријавено дека во паркот „Суитлак“ на улица„Генерал Михајло Апостолски“ маж лежи на тревната површина од паркот и во рацете држи пиштол.

Лицето со возило на Брза помош е пренесено во Клиничка болница-Штип, каде што од страна на дежурен лекар е константирано изместување на лактот на раката, а по санирање на повредата ќе биде задржан на психијатриското одделение при Клиничка болница Штип.

Од страна на полициски службеници во СВР-Штип константирано е дека станува збор за 43-годишниот Р.П. од Штип.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.