Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Бури во централниот дел на САД, 4 жртви и сообраќаен хаос

Низ централниот дел на САД, не стивнуваат сериозни бури кои донеле силен ветер, снег, дожд и град.

Бурите досега однеле 4 животи и предизвикале воздушен и патен сообраќаен хаос.

На меѓународниот аеродром Сент Пол во градот Минеаполис во Минесота се одложени сите летови.

Во тренд…