Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фото: Премиерот Заев денеска приреди изненадување какво што не направил ниту еден негов претходник

Премиерот Зоран Заев, денеска беше забележан како го користи слободното време со неговата голема пасија, моторите.

Премиерот со поголема група на моторџии беше во приватна посета на Крушево, на гости кај градоначалникот Томе Христоски кој го прославувал својот именден.

Фотографија на Зоран Заев.

Премиерот Заев со групата моторџии го посети и гробот на музичката ѕвезда Тоше Проески.

Тој фотографиите ги објави на својот фејсбук профил.

Фотографија на Зоран Заев.

Фотографија на Зоран Заев.