Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нов пресврт со времето – Метеоролозите излегоа со најнова прогноза

Синоптичарите ги соопштија најновите податоци за времето.

Денеска ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот во западните делови ќе има повремен локален дожд.

ИНаку од денеска ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи.