Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се судрија два авиони во Германија, има мртви

Најмалку две лица загинаа во судар на два мали авиони во Германија.

До сударот дошло во близина на местото Швебиш Хал, во југозападна Германија.

Засега не е познато дали има уште жртви, наведе полицијата.

Авионите се судриле додека се приближувале кон аеродромот.

Во тренд…