Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Маж физички нападнал докторка во Кочани, не бил задоволен од третманот

Докторка била физички нападната во Медицинскиот центар во Кочани на интерното одделение.

Нападот го извршил 54-годишен маж, кој влегол во канцеларијата и незадоволен од третманот на мајка му на одделението ја фатил докторката со рацете за вратот, а во понатамошната намера бил спречен од лице од Кочани.

Лицето е лишено од слобода и приведено во полициска станица. Се работи на целосно расчистување на случајот.