Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Еве што ќе се случува со времето

Продолжува периодот на топло време, во попладневните часови со умерен развој на нестабилна облачност и со локален краткотраен дожд и грмежи.

Во Скопје слично време.

Во тренд…