Самоубиство ја потресе Македонија

0 Shares

На 01.05.2018 година во 17,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Методија Митевски“, Ѓ.П.(91) извршил самоубиство со огнено оружје.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

0 Shares