Велосипедист завршил со тешки повреди во сообраќајна незгода во Прилеп

На улицата Гоце Делчев во Прилеп, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од 17-годишно момче од Прилеп, кој на велосипедот превезувал негов врсник, и патничко моторно возило „пежо 206“ со скопски регистарски таблички, управувано од А.К. (26) од Прилеп.

Во незгодата тешки телесни повреди добил велосипедистот, а телесни повреди добил и 17- годишникот што се превезувал на велосипедот. На двајцата им е укажана лекарска помош во Градската болница во Прилеп.