Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фудбалскиот свет тагува: Се самоуби познат фудбалер

Чешките медиуми известуваат дека поранешниот фудбалер на Спарта Прага, 40 годишниот Павел Пергл извршил самоубиство.

Тој бил пронајден мртов во својот стан во Германија.

-Ова се многу тажни вести за нас и сите љубители на фудбалот и спортот. Дојде во Спарта со десет години и во кариерата одигра 68 натпревари за нашиот клуб. Почивај во мир, стои на службената страница на Спарта Прага.

Во тренд…