Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фергусон се бори за живот – итно опериран

Популарниот Алекс Фергусон се наоѓа во животна опасност откако утрово претрпел мозочен удар.

Во светските медиуми брзо се рашири веста дека тој итно бил опериран.

– „Сер Алекс Фергусон денеска беше опериран по мозочен удар. Хируршкиот зафат минал многу добро, но сега ќе следи период на интензивна нега – пренесе преку соопштението Манчестер јунајтед.